
| Model NO. | T016 |
| Station Foot | Foot Landing |
| Material | PU |
| Style | Tradictional |
| Item | Luxury Modern Movie Seat |
| Brand Name | Healthtec |
| Apparent Design | OEM Welcome |
| Body Materials | Aluminium Alloyed, Metal, Others, Wooden |
| Colour | Brown |
| Trademark | Healthtec |
| Origin | Guangdong, China (Mainland) |
| Armrest | With Armrest |
| Rotary | No |
| WordPad Structure | No |
| Usage | Meeting Room, Church, Auditorium, Hall, Home Using |
| Backrest | Recline and Incline |
| Warrantly | 1 Year |
| Voltage | 110-220V |
| Frequency | 50Hz-60Hz |
| Current Type | DC |
| Specification | CE |
| Warranty | One Year |
| Power Rate | 100~240VAC,150W,50/60 Hz |
| Shipment | Guangzhou or Shenzhen,Guangdong,China |
| Size | Product Size: 260*87*108cm PackingSize: 90*87*108cm + 2*(85*87*108)cm N.G.:134kg W.G.:140kg QTY/20'GP : 40 PCS40 PCS QTY/40'HQ : 100PCS100PCS (Actual size and quantity and weight are depending on actual situation) |