| Model NO. | T019 |
| Sofa Set | 3 |
| Frame Material | Wood |
| Armrest | With Armrest |
| Certification | CE |
| Material | Genuine Leather |
| Condition | New |
| Control Type | Manual/Electrical |
| Length | 2640cm |
| Width | 90cm |
| Voltage | 110-230V |
| Warranty | 1 Year |
| Specification | CE |
| HS Code | 9401711000 |
| Style | European |
| Seat | 3 |
| Padding | Rayon |
| Back Height | High Back |
| Fire Retardant Standard | BS 5852 |
| Inflatable | Non Inflatable |
| Item | VIP Cinema Sofa Home Theater Chair |
| Massage | Vibrating Massage |
| Height | 95cm |
| Seat Width | 55cm |
| Color | Black,Brown |
| Trademark | Healthtec |
| Origin | Foshan, Guangzhou |
| Warranty | One Year |
| Power Rate | 100~240VAC,150W,50/60 Hz |
| Shipment | Guangzhou or Shenzhen,Guangdong,China |
| Size | Product Size: 260*87*108cm PackingSize: 90*87*108cm + 2*(85*87*108)cm N.G.:134kg W.G.:140kg QTY/20'GP : 40 PCS40 PCS QTY/40'HQ : 10Q : 100PCS (Actual size and quantity and weight are depending on actual situation) |


