| Model NO. | OE-H-001/4A |
| Style | Classic |
| Folded | Table Is K/D, Chair Is Fully Weld |
| Condition | New |
| Cbf | 60.65/Set |
| Color | Color Could Be Available |
| Trademark | Life Outside |
| Origin | China |
| Material | Aluminum |
| Usage | Outdoor |
| Customized | Customized |
| Qty/40′ Hqime; Hqime; Hq | 36sets |
| Carton Measurement | L61'X W43.5'X H39.5'/Set/CTN9.5"/Set/CTNet/CTN |
| Cushion | Sunbrella |
| Specification | SGS |
| HS Code | 94032000 |
| Item Name | Outdoor/Garden/Patio San Remo Aluminum Frame 4 PC. Action Chat Group Furniture |
| Model No. | OE-H-001/4A |
| Size | Coffee Table: L41.13'x W25.06'x H20.87't;x H20.87"" Swivel Glider Club Chairs: L32.53'x W29.53'x H37.01't;x H37.01"" Loveseat : L32.15' x W52.30' x H37.01'; x H37.01"" |
| N.W. | Coffee Table: 25.74LBS/ 1 PC Swivel Glider Club Chairs: 41.00LBS/ 1 PC Glider Loveseat :53.00LBS/PC |
| Material | Aluminium |
| Color | Color could be available |
| Packing | Inner with soft plastic/ foam protect and Outer with hard carton box. |
| Qty/40' FCL: | 36Sets |
| CBF | 60.65/SET |
| Delivery | Subject to the order quantity and the season time, usually 60-90 days after receiving the order |
| Customized | OEM orders are welcome. |
