| Model NO. | 1607 |
| Shape | Round |
| Feature | Zinc Alloy |
| Slow Down | Not Slow Down |
| Pattern | With Pattern |
| Usage | Home |
| Size | 18" |
| Round | 425*357*15mm |
| Transport Package | One PC with Brown Box +4PCS /Carton |
| Origin | Zhejiang Jinhua |
| Material | Resin |
| Hinge Material | Zinc Alloy |
| Length | 425mm |
| Color | Multi Color |
| User | Adult |
| Warranty | 2 Year |
| Cover | 413*337*14mm |
| Trademark | YOUNLON |
| Specification | high quality |
Cover: 413*337*14MM
Seat: 425*357*15MM
Color: blue
Hinge: Zinc Alloy hinge
Packing: One PC shrink +brown box,
4PCS/6PCS in a master carton