| Max output power | 40KW |
| Anode type | Rotary Anode |
| Focus | 2.0mm / 1.0mm |
| Anode thermal capacity | 140KJ |
| Method of commutation | Full wave commutation |
| Tube voltage | 44-125KV, 41 steps, adjustable |
| Tube current | 32-500mA, adjustable |
| Grid | Density: 103L/INCH, ratio: 10:1, focal distance: 120cm (for table use), size: fixed imported 15''×18''es;18''es;18'' |
| Power supply | Two-phase four-wire 380V±10%, 50Hz, inner resistance: ≤0.17Ω, capacity: ≥40kVA, capacity: ≥40kVAVA, capacity: ≥40kVA |
| Table size | 2000mm×760mm, height: ≤700mm, transverse movement distance: ≥220mm, longitudinal movement distance: ≥900mmtance: ≥900mm0mmtance: ≥900mm |
| Cassette movement distance | ≥500mm500mm00mm |
| Rotation range of pillar | 4×90°imes;90°eg;imes;90° |
| Rotation range of X-ray tube | ±90°lusmn;90°eg;lusmn;90° |
| Longitudinal movement distance of pillar along the table | ≥1300mm300mm00mm |
| SID (focus to screen distance) | 500-1280mm |
| Film size | 8''×10'' - 14''×17''4''×17'';17''4''×17'' |