| Power Output | 25KW |
| Inverter Frequency | 40kHz |
| X-Ray Tube | Small focus: 0.6 Large focus: 1.3 |
| Thermal capacity: 212kJ (300 KHU) |
| The speed of the rotary anode | 2800rpm |
| Tube Voltage | 40~125kV |
| Tube Current | 200mA |
| mAs | 1~360mAs ( Advantage, large range) |
| Table Grid | Grid density :103L/INCH; Grid ratio:8:1 |
| Focus distance:120cm Stationary: 5'×18'(import);18"(import)uot;(import) |
| Bucky grid | Grid density 103L/INCH; Grid ratio:10:1 |
| Focus distance:150cm Stationary 18'×18'(import);18"(import)uot;(import) |
| Power supply | 380V 50Hz or 60Hz, Capacity: ≥16kW, ≥30KVAe;30KVAe;30KVA |
| Operation method | Graphic remote-control LCD touch screen and wireless remote-control exposure (Optional: control box of graphic remote-control LCD touch screen) |