
| Model NO. | HX-0135 |
| Type | X Ray Equipment |
| Group | All People |
| Medical Devices Reg./Record No. | Sxzz20152300950 |
| Input Voltage | 220V±10%lusmn;10%usmn;10% |
| Mains Frequency | 50Hz±1Hzlusmn;1Hzusmn;1Hz |
| Focus | 1.5mm |
| Max. X-ray Tube Voltage | 110kv Kv Range: 40-120kv, |
| Warranty | 12 Months |
| Specification | CE ISO |
| HS Code | 9022140090 |
| Classification | Imaging Diagnostic Equipment |
| Certification | CE, ISO13485 |
| Medical Device Regulatory Type | Type 2 |
| Certificate | CE ISO |
| Input Power | 5.5kw |
| Power Modules | 30kHz |
| Mas Range | 1-125mas |
| Max. Generator Output | 3.5kw |
| Trademark | healicom |
| Origin | Jiangsu, China |
| HX-0135 | HX-0150 | ||
| Power | Input voltage | 220V±10%usmn;10%usmn;10% | 220V±10%usmn;10%usmn;10% |
| Input power | 5.5kW | 7.5kW | |
| Mains frequency | 50Hz±1Hzusmn;1Hzusmn;1Hz | 50Hz±1Hzusmn;1Hzusmn;1Hz | |
| Source resistance | ≤0.5Ω0.5Ω0.5Ω | ≤0.5Ω0.5Ω0.5Ω | |
| Main technical parameters | power modules | 30kHz | 30kHz |
| Filament frequency | 20kHz | 20kHz | |
| focus | 1.5mm | 1.5mm | |
| Max. generator output | 3.5kW | 5kW | |
| Max. X-ray tube voltage | 110KV kV range: 40-120kV, | 120KV Max. X-ray tube current: 100mA kV range:40~120kV | |
| mAs range | 1-125mAs | 1~200mAs | |
| Main parameters of mechanical parts | X ray tube vertical motion range | ≥500-1750mm50mm50mm | ≥500-1750mm50mm50mm |
| X ray source components around the cross arm vertical rotation | ≥±90°±90°smn;90°±90° | ≥±90°±90°smn;90°±90° | |
| Exposure size | ≥350mm*350mm (SID=65cm)5cm)5cm) | ≥350mm*350mm (SID=65cm)5cm)5cm) | |
| Machine main function | Fault detection error prompt functions | YES | YES |
| ARP Human anatomy program function | YES | YES | |
| Parameter calibration function | YES | YES |