| Model NO. | MY-B030 |
| Type | Urine/Hematology Analyzer |
| Sample Volume | 80-150UL |
| Display | Large LCD |
| Gross Weight | 12kg |
| Specification | ce |
| Classification | Electrolyte Analyzer |
| Certification | CE, SGS |
| Reagent Volume | 1ml |
| Power Requirement | 220AV±10%, 50/60 Hz, 80W0 Hz, 80W Hz, 80W |
| Trademark | MAYA |
| Origin | Guangdong, China (Mainland) |
| Technology: ISE(Ion Selectivity Electrode), Measurement of Tco2 by pressure Method. |
| Sample: Serum/Plasma/Whole Blood/Urine/CSF |
| Sample Volume: 80-150UL |
| Reagent Volume: 1ml |
| Throughput: 60 samples/hour |
| Printer: Inner Thermal Printer |
| Display: Large LCD |
| Storage: Up to 1000 tests |
| Interface: RS-232 |
| Working Conditions: Temperature: 15-30° Ceg; Ceg; C |
| Humidity: 20%-80% |
| Power Requirement: 220AV± 10%, 50/60 Hz, 80W Hz, 80W Hz, 80W |



Item | Linearity(mmol/L) | Slope | Lifespan |
K+ | 0.01-99.00 | 58.0 | 12 months |
Na+ | 1.0-999.0 | 58.0 | 8 months |
Cl- | 1.0-999.0 | 56.0 | 8 months |
Ca++ | 0.01-9.9 | 28.0 | 8 months |
Li+ | 0.01-9.9 | 56.0 | 8 months |
PH | 3.50-10.08 | 58.0 | 12 months |
Ref | / | / | 36 months |
Model | T est items |
GE300A | K + ,Na + |
GE300B | K + ,Na + ,Cl - |
GE300C | K + ,Na + ,Cl - ,iCa 2+ ,TCa,pH |
GE300D | K + ,Na + ,Cl - ,iCa 2+ |
GE300E | K + ,Na + ,Cl - ,Li + |
GE300F | K + ,Na + ,Cl - ,iCa 2+ ,pH,TCO 2 ,TCa,AG,KT |