bargain
add to cart| Model NO. | Infula 600BV |
| Operating Mode | Flow Rate, Drip Rate(Optional) |
| Accumulated Infusion Volume | 1-9999 Ml |
| Transport Package | Carton |
| Origin | China |
| Theory | Electrotherapeutics |
| Preset Volume | 1-9999 Ml |
| Trademark | Shinova |
| Specification | ISO, CE |
| HS Code | 9018390000 |
| Technical Specifications | |
| Mechanism | Peristaltic pump |
| Operating Mode | Flow Rate Mode, Drip rate Mode(optional) |
| Preset Volume | 1-9999 ml |
| Accumulated Infusion Volume | 1-9999 ml |
| Flow Rate Range | 1 - 600 ml/h for Infula 600 ,1-2000ml/h for Infula 600B Infusion Pump |
| Increment | 1, 10, 100 (ml/h) |
| Accuracy | ± 5%usmn; 5%usmn; 5% |
| KVO Rate | 1 ml/h |
| Bolus Rate | 600 ml/h |
| Drop rate range | 1 - 400 drop/min with optional Drip Sensor |




