| Model NO. | RY 580 |
| Theory | Laser |
| Portable | Portable |
| Pulse Type | Single Pulse |
| OEM&ODMp;ODMp;ODM | Professional Design and Production |
| Controller | 7.4′′color Touch LCD Displaych LCD Displayh LCD Display |
| Specification | CE |
| HS Code | 85437099 |
| Type | Wrinkle Remover Equipment |
| Application | Salon, Home, SPA |
| Laser Mode | Continuous Laser |
| Certication | Cfda, Prc Import & Export Licenseicensecense |
| Warranty | 1 Year, Technology Supports Forever |
| Trademark | ADSS |
| Origin | China(Mainland) |



| Laser type | ND YAG Q-switch laser |
| Wavelength | double wavelength 1064nm, 532nm |
| Controller | 7.4' color touch LCD displayisplay |
| Pulse Energy | 1600mJ |
| Power | 1000W |
| Width of pulses | 6ns |
| Frequency | 1-6 |
| Diameter of spot | 1-7mm adjustable |
| Indicator of aiming light | imported ruby indicator |
| Cooling manner | Closed-off water circulation + air |
| Dimension of machine | 36*37*50 cm |
| Dimension of package | 53*58*67 cm |
| N.W. | 15kg |
| G.W. | 29kg |
| Packing | aluminum alloy case |
| Voltage | 220V / 110V |
| Manufacturer | Yes, since 2005 |
| OEM&ODMp;ODMp;ODM | Yes, we have a professional research & development group of 20 peopleeopleeople |
| Clinic training | offer |
| After-sales service | offer |
| Type | portable |
| Certificate | CE |
| Brand name | ADSS |
| Place of Origin | Beijing China (Mainland) |
| Packaging Detail | aluminum alloy case |
| Delivery Detail | 3-7 DAYS |
| Transportation | By express (DHL, EMS, UPS, TNT, Fedex); By air express to air port; By sea |
| Payment method | T/T, WESTERN UNION, MONEY GRAM, ESCROW, PAYPAL |