CQ - 33 TDP lamp
TDP lamp means therapy lampwith special electromagnetic spectrum
XINFENG brand
CE certificate
Standing type,
Two Heads(Φ 166mm),66mm),6mm),
Electronic Timer
2 heads
| Module | CQ - 33 |
| Diameter of mineral plate | 166mm |
| timer | digital |
| head | dual |
| style | floor |
| extendible range | 60cm vertical, 60cm horizontal adjustmet with 2 sections, spring loaded arms |
| emmission head direction | any direction within a half sphere may be tilted up to 90 degrees. Device head may be rotated 180 degrees |
| telescoping main post | allows 30cm vertical adjustment |
| distances to floor | 30cm minimum to 152cm maximum |
| treatment distance | 20cm to 30cm |
| weight | 15kg |