| Model NO. | 818-N14 |
| Physiotherapy Way | Warm Therapy |
| Shape | Near Square |
| Number of Massage Head | ≤4≤4;4≤4 |
| Surface Material | 80% Polyester 20% Linen |
| Heating | Yes |
| Trademark | SH |
| Specification | CE, ROHS |
| HS Code | 9019101000 |
| Massage Point | All Parts of Body |
| Control Method | Mechanical |
| Massage Method | Kneading |
| Power Supply | DC Adapter & Car Lighterighterghter |
| 3D Swing Kneading Rollers | 4 Pieces |
| Product Size | 33X33cm |
| Transport Package | 6PCS/CTN |
| Origin | Fujian |
Similar Products:
Desc.: Electric Car Back Massage Cushion / 3D Swing and Kneading Shiatsu Massage Pillow
Features:
- Four 3D swing and kneading massage head.
- Heating.
- Surface:80% polyester 20% linen.
(Benefit of linen cloth: Linen clothing has a high air permeability, which helps your body breath and stay cool. And it reduces moisture, letting your stay cool and dry. Linen is the only natural material utilized for internal sutures in a surgical setting. Flax cell is highly compatible with the human cell thereby producing a benevolent effect on the human organism.)
- 30 minutes auto massage timer.
- With DC adapter and car lighter.
- Size: 33x33cm.
Detailed Images:


| Carton Size: | 68.5x40.5x35.5cm |
| Qty. per Ctn.: | 6 pieces / carton |
| Carton CBM : | 0.098 |
| 20', 40', 40'HC Qty.: | 1680, 3480, 4080 pcs |
| Rated Voltage: | 100~240V, 50~60HZ; 12V 2A |
| Rated Power: | 24W |
| Surface Material: | Linen |
| Product Size: | 33x33cm |