| Model NO. | 818-N7 |
| Physiotherapy Way | Heat Therapy and Kneading Massage |
| Shape | Near Square |
| Number of Massage Head | ≥8≥8;8≥8 |
| Surface Material | Soft Plush Fabric |
| Heating | Yes |
| Size | 40X32cm |
| Transport Package | 8PCS/CTN |
| Origin | Fujian |
| Massage Point | All Parts of Body |
| Control Method | Mechanical |
| Massage Method | Kneading |
| Power Supply | DC or Car Power |
| Kneading Rollers | 8 |
| Seat Belt | Yes |
| Trademark | SH |
| Specification | CE, RoHS |
| HS Code | 9019101000 |
Similar Products:
Desc.: Electric Plush Fabric Masage Cushion / Smart Car Shiatsu Massage Pillow
Features:
- Soft and comfortable plush fabric cover.
- The function of kneading massage will improve the blood circulation (8 heating rollers).
- It massages each parts of your body to eliminate tiredness.
- Forward and reverse kneading massage.
- With car and home adapters for car and household use.
Detailed Images:



| Individual Packing: | white box or color box |
| Qty. per Ctn.: | 8 pieces / carton |
| Carton Size: | 41.5x66x37.5cm |
| Carton CBM : | 0.104 |
| 20', 40', 40'HC Qty.: | 2248, 4496, 5280 pcs |
| Rated Voltage: | 100~240V, 50~60HZ; 12V 2A |
| Rated Power: | 24w |
| Surface Material: | short plush fabric |