| Model NO. | 818-N13 |
| Methods | Massage |
| Massage Method | Forward Massage |
| Surface Material | Short Plush Fabric or PU Leather |
| Kneading Rollers | 4 |
| Power Supply | DC 12V Adapter and Car Lighter |
| Trademark | sweet home |
| Specification | CE, RoHS |
| HS Code | 9019101000 |
| Function | Fatigue Elimination |
| Type | Electric |
| Suitable for | Adult |
| Vibration Massage | Yes |
| Heating | Yes |
| Seat Belt | Yes |
| Transport Package | 8PCS/CTN |
| Origin | Fujian |
Similar Products:
Desc.: Electric Infrared Shiatsu Vibrating Massage Pillow
Main Features:
1. 4 massage head with built-in infrared heating and kneading.
2. Massage head can do directed clockwise or counter-clockwise.
3. Built-in over-heating prevention mechanism.
4. Portable and easy to operate.
5. Various exterior designs to choose from.
6. 12V DC power supply makes it safe in the home or car.
7. Automatic timer: 15minutes.
8. Vibration Massage.
Detailed Images:

| Carton Size: | 47.5x41.5x53.5cm |
| Qty. per Ctn.: | 8 pieces / carton |
| Carton CBM : | 0.105 |
| 20', 40', 40'HC Qty.: | 1760, 3840, 4800 pcs |
| Rated Voltage: | 100~240V, 50~60HZ; 12V 2A |
| Rated Power: | 24w |
| Surface Material: | PU or plush fabric |