| Model NO. | 818-N16 |
| Methods | Massage |
| Massage Method | 3D Swing and Kneading |
| Massage Type | 3D Swing and Kneading |
| Heating | Yes |
| Power Supply | DC 12V Car and Home Adapter |
| Transport Package | 12PCS/CTN |
| Origin | Fujian |
| Function | Metabolism Increasing |
| Type | Electric |
| Suitable for | All |
| Rollers | 4 Pieces |
| Seat Belt | Yes |
| Trademark | SH |
| Specification | CE, ROHS |
| HS Code | 9019101000 |
Similar Products:

Main Features:
1. Four 3D swing kneading massage heads.
2. With heating.
3. Seat belt.
4. One simple button for easy operation.
5. For car and home use.
6. Power supply: 12v DC adapter and car lighter.
Detailed Images:



| Individual Packing: | white box or color box |
| Qty. per Ctn.: | 12 pieces / carton |
| Carton Size: | 78.5x39x42cm |
| Carton CBM: | 0.129 cubic meter |
| 20', 40', 40'HC Qty.: | 2604, 5208, 6324 pcs |
| Rated Voltage: | 100~240V, 50~60HZ; 12V 2A |
| Rated Power: | 24w |
| Surface Material: | PU or Plush Fabric |