| Model NO. | 818-N11 |
| Applicable Parts | All Parts of Body |
| Type | Heating |
| Vibration Intensity | Not Applicable |
| Kneading Rollers | 2 |
| Power Supply | DC 12V Adapter and Car Lighter |
| Trademark | sweet home |
| Specification | CE(LVD), CE(EMC), RoHS |
| HS Code | 9019101000 |
| Methods | Kneading |
| Brand | OEM |
| Suitable for | Adult |
| Component | The Massage Head |
| Heating | Yes |
| Surface Material | Soft Plush Fabric |
| Transport Package | 8PCS/CTN |
| Origin | Fujian |
Similar Products:
Desc.: Electric Healthcare Neck Massager / Puppy Shiatsu Massage Pillow
Main Features:
- Two kneading rollers for whole body massage. Massage to improve blood circulation and relieve pain of muscles. - Clockwise and counter-clockwise kneading massage.
- Equipment with car and home adapter.
- Surface material: soft plush fabric.
Product show:



| Individual Packing: | brown box |
| Qty. per Ctn.: | 8 pieces / carton |
| Carton Size: | 82x52x47cm |
| Carton CBM: | 0.2 cubic meter |
| 20', 40', 40'HC Qty.: | 1120, 2240, 2720pieces |
| Rated Voltage: | 100~240V, 50~60HZ; 12V 2A |
| Rated Power: | 24w |
| Surface Material: | plush fabric |