| Model NO. | 818-N4 |
| Applicable Parts | All Parts of Body |
| Type | Heating |
| Vibration Intensity | No Vibration |
| Kneading Rollers | 2 Pieces |
| Magnetic Stones | 2 Pieces |
| Surface Material | High Quality PU Leather |
| Trademark | Sweet Home |
| Specification | 37x24cm |
| HS Code | 9019101000 |
| Methods | Kneading |
| Brand | OEM |
| Suitable for | Adult |
| Component | The Massage Head |
| Infrared LEDs | Yes |
| Seat Belt | Yes |
| Power Supply | AC 100~240V, 50~60Hz |
| Transport Package | in Paper Carton |
| Origin | Fujian |
Similar Products:
Description: Electric Infrared Heat Shiatsu Neck Massage Pillow / Butterfly Massager
Main Features:
1. Two warm kneading rollers for neck, shoulder, waist, leg, arm etc . Massage to improve blood circulation and relieve pain of muscles.
2. Infrared / magnetic therapy.
3. Detachable fabric/PU cover for easy cleaning.
4. Seat belt.
5. Massage speed is adjustable.
Detailed Images:


Packaging & Technical Details:ails:ails:
| Individual Packing: | Brown Box |
| Qty. per Ctn.: | 8 pieces / carton |
| Carton Size: | 41.5x71.5x64cm |
| Carton CBM: | 0.2 |
| 20', 40', 40'HC Qty.: | 1216, 2432, 2864 pcs |
| Rated Voltage: | 100~240V, 50~60HZ |
| Rated Power: | 24w |