| Model NO. | 818-U1 |
| Customized | Customized |
| Type | Sleep Health Care Instrument |
| Medical Devices Reg./Record No. | Not Applicable |
| Medical Device Regulatory Type | Not Applicable |
| Main Material 2 | Slow Rebound Memory Foam |
| Washable Cover | Yes |
| Transport Package | 20PCS/CTN |
| Origin | Fujian |
| Condition | Brand New |
| Logo Printing | Without Logo Printing |
| Group | Adult |
| Medical Devices Ad. Approval No. | Not Applicable |
| Main Material 1 | 100% Cotton Mesh or Short Plush |
| Key Feature | Foldable for Storage |
| Trademark | Sweet Home |
| Specification | 30x29cm |
| HS Code | 9404909000 |
1. Material:Super soft 100% cotton(or short plush) and memory slow rebound sponge.
2. It provides great support for your head and neck while sitting or reclining.
3. Folding for easy storage and portable. It is a favorite for travelers.
4. It comes with removable outer cover for easy cleaning.
5. Product size: 30x29cm



| Surface Material: | soft cotton or short plush |
| Inner Material: | slow rebound memory foam |
| Product Size: | 30x29cm |
| Package Size: | 60.5x54.5x55cm |
| Qty. per Ctn.: | 20 pieces / carton |
| CBM : | 0.18 |
| 20', 40', 40'HC Qty.: | 3120, 6560, 6720pcs |
