
| Model NO. | THR-6 |
| Type | Hospital Stretcher |
| Using Ambient | Hospital |
| Condition | New |
| Trademark | THR |
| Origin | Jiangsu, China |
| Material | Plastic |
| Folded | Folded |
| Certification | CE, FDA, ISO13485 |
| Unfolding Dimension | L2170*W630*H190mm |
| Specification | CE, ISO, TUV |
| Specification | |
| Unfolding dimension | L2170*W630*H190mm |
| Folding dimension | L1200*W630*H260mm |
| Packing dimension | L1220*W640*H300mm |
| Load capacity | 181kg |
| N. W. | 18kg |
| G. W. | 20kg |