
| Model NO. | YZ8001 |
| Open Style | Sliding |
| Function | Multi-functional, Foot Massage, Ozone Sterilizer, OA |
| Tray Material | ABS |
| Glass Thickness | 5mm |
| Computer Control Panel | Computer Control Panel |
| Trademark | Yangzi |
| Specification | 1600*1000*2280mm |
| HS Code | 940600009 |
| Tray Shape | Rectangle |
| Person | Single |
| Panel Material | Tempered Glass |
| Frame Material | Aluminium Alloy |
| Shower Mode | Combination Shower |
| Stereo | FM |
| Transport Package | Standard Exort Carton Pack |
| Origin | Chuzhou |
| Model No. | YZ8001 |
| Size | 1600*1000*2280mm |
| Material | ABS Board, Tempered Glass, Aluminum Alloy |
| Features & Configurationationation | |
| LCD Computer Panel with FM Radio | Yes |
| Fan and Loudspeaker | Yes |
| Ceiling Light | Yes |
| Background Light | Yes |
| Top Shower | 1 PC |
| Sliding Handle Shower | 1 PC |
| Body Jets | 16 PCS |
| Foot Massage | 1 PC |
| Brass Faucet | 1 PC |
| Glass Shelf | 2 PCS |
| Mirror | 1 PC |
| Built-in Seat | 1 PC |
| American Water Inlet | 1 PC |
| Stainless Steel Knob | 1 Pair |
| Drainer | 1 PC |
| Thickness of Tempered Glass | 5 mm |
| Stainless steel support under tub | Yes |
| Finish Color | |
| Shower Tray | White |
| Aluminum Alloy Profile | Satin |
| Tempered Glass | Blue Door Glass |
| Touch Screen Controller | * |
| 3KW Steam Generator | * |
| Thermostatic Faucet | * |
| 1HP Water Pump | * |
| 0.25HP Air Pump | * |
| Rubber Cushion | * |
| Package | 4 CTNS /SET, carton box and wood crate |
| Packing Volume | 2.5 CBM |
| Gross Weight/Net Weight | 162 KG/170 KG |
| Quantity/20ft container | 11 PCS |
| Quantity/40hq container | 27 PCS |
| MOQ | 10 PCS |
| Delivery Time | 30 days after receipt of payment |
| Loading Port | Nanjing or Shanghai |
| Payment Term | TT, LC at sight |
| Production Capacity | 1000 PCS/month |
| Warranty Time | 12 months for electric parts, 24 months for other parts. |
| OEM/ODM Service | Available |