| Model NO. | YZ3221A/YZ3221B |
| Open Style | Folding |
| Frame Material | Aluminium Alloy |
| Frame Style | With Frame |
| Glass Treatment | Tempered Glass |
| Handle Direction | Transverse |
| Trademark | Yangzi |
| Specification | Customized |
| HS Code | 9406000090 |
| Shape | Rectangular |
| Number of Doors | Single Door |
| Frame Surface Finishing | Polished |
| Glass Thickness | 8mm |
| Handle Material | Aluminium Alloy |
| Number of Handles | 1 |
| Transport Package | Standard Exort Carton Pack |
| Origin | Chuzhou |
| Non-standard size can be customized house&hotel simple shower door door door | |
| Model | YZ3221A/YZ3221B |
| Size | Customized |
| Glass Door | 5 mm tempered clear glass |
| More thickness choice: 4 mm available | |
| Glass Type | More glass finish choices: matt glass, frosted glass, acid glass, print glass,colorful woven glass , colorful acid glass etc. |
| Frame | Satin finished aluminum frame. |
| More choices about a luminum finish and shape : Chrome, White painted and other available. | |
