| Model NO. | YZ8001 |
| Open Style | Sliding |
| Function | Multi-functional, Foot Massage, Ozone Sterilizer |
| Tray Material | ABS |
| Glass Thickness | 5mm |
| Computer Control Panel | Computer Control Panel |
| Trademark | Yangzi |
| Specification | 1600*1000*2280mm |
| HS Code | 9406000090 |
| Tray Shape | Rectangle |
| Person | Single |
| Panel Material | Tempered Glass |
| Frame Material | Aluminium Alloy |
| Shower Mode | Combination Shower |
| Stereo | FM |
| Transport Package | Standard Exort Carton Pack |
| Origin | Chuzhou |
| Multifunctional rectangle steam shower room | |
| Model | YZ8001 |
| Size | 1600*1000*2280mm |
| Glass Door | 5 mm tempered clear glass |
| More thickness choice: 4 mm available | |
| Glass Type | More glass finish choices: matt glass, frosted glass, acid glass, print glass,colorful woven glass , colorful acid glass etc. |
| Frame | Satin finished aluminum frame. |
| More choices about a luminum finish and shape : Chrome, White painted and other available. | |
| Tray | Made of ABS/Acrylic compound board -we have ABS board machine, the board is produced by ourselves. |
| Include matched drainer and pipe | |
| Reinforcement measures: | |
| Tray is made of durable and luster 3.5mm compound material, surface finish with reinforced by 100% resin and 3 layers of fiber glass. | |
| Stainless steel or iron bracket in tray bottom, combined with tray by fiber glass and resin | |
