| Model NO. | the fist snow |
| Drawer Guide Rail Kind | Three Section Track |
| Fixed | Fixed |
| Certification | CE, ISO9001, SGS, RoHS, CCC, Fsc, ISO, TUV SGS ISO9001-2001 GB/T-28001 |
| Condition | New |
| Functional Accessories | Germany Hafele or Kess or Chinese Brand |
| Hardware | Approved Partners Austria Blum and Germany Hafele |
| Door Panel | HDF with Baked Paint Lacquer /Customized |
| Tall Cabinets Size | D550mm*H2200mm/Customized |
| Environmental Standard | E0 E1 with No Methanal |
| Specification | ISO9001 ISO14001 GB/T28001 |
| HS Code | 9403400090 |
| Table Material | Artificial Stone |
| Style | Modern |
| Color | Custom |
| Customized | Customized |
| Lacquer | American Dupont Lacquer /Chinese Lacquer |
| Wall Cabinets Size | D330mm*H600mm/Customized |
| Semi-Wall Cabinets Size | D550mm*H1500mm/Customized |
| Base Cabinets Size | D550mm*H680mm/Customized |
| Bench Top | Man-Made Stone Granite and Quartz |
| Trademark | WELBOM |
| Origin | China |



| Door | 1) Lacquer door: 18mm MDF board with lacquer surface( high gloss or matting finish) |
| 2) Melamine door: 18mm E1 standard particle board with melamine surface( different types and colors) | |
| 3) PVC door: 18mm thickness MDF board with PVC film | |
| 4)Stainless steel door: 201/304 standards | |
| 5)Solid wood: 18mm solid wood | |
| Carcass | 1) 16 mm thickness E1 standard melamine surface. ( White or Grey color ) |
| 2) 16 mm plywood carcass with melamine surface ( White or Grey color ) | |
| Counter Top | 1) Artificial stone |
| 2) Artificial quartz -- High end Chinese brand | |
| 3)Cheap Chinese brand artificial stone | |
| 4)Granite | |
| Trade terms | EXW, FOB, CIF |
| MOQ | 1 set |
| Delivery time | 20-40 after receiving the deposit (depends on order quantity) |
| Package | 1) Flat package |
| 2) Assembling package | |
| Payment | 30% T/T advanced, balance before shipment |