
bargain
add to cart| Model NO. | AMYZ-11C |
| Type | Digital Imaging System |
| Group | All |
| Origin | China |
| Classification | Imaging Diagnostic Equipment |
| Certification | CE |
| Trademark | AMISMED |
| HS Code | 90185000 |
Illumination Style | Large Spot, Small Spot, Slit, Net, Red Free |
Diopter Compensation | 0 ±1 ±2 ±3 ±4 ±6 ±8 ±10 ±15 ±20D ±4 ±6 ±8 ±10 ±15 ±20Dplusmn;8 ±10 ±15 ±20D ±4 ±6 ±8 ±10 ±15 ±20D |
Illumination Source | 2.5V/1.6W,Halogen Bulb |
Power | 2×5# Dry Battery( DC: 3V), Rechargeable Battery(DC: 2.4V): 2.4V): 2.4V) |
| Illumination Source | 2.5V/1.6W,Halogen Bulb |
| Power Supply | 2×5# dry Battery(DC:3V), Rechargeable Battery(DC:2.4V)C:2.4V)C:2.4V) |
| Diameter of Filter | 0.2mm-0.4mm |
| Illuminance | ≥80lx80lx80lx |
| Diopter Compensation | 0,±1,±2,±3,±4,±6,±8,±10,±15,±20D,±4,±6,±8,±10,±15,±20Dplusmn;8,±10,±15,±20D,±4,±6,±8,±10,±15,±20D |
| Illumination Form | Large Spot, Middle Spot, Semicircle Spot, Red Free |