| Model NO. | GT153-125L |
| Kind | Ophthalmology |
| Group | Adult |
| Type of Operating Light | Double Operating Light |
| Medical Devices Reg./Record No. | Ssyjx(Z)Z2012no.2540063 |
| Trademark | Greetmed |
| Specification | CE, ISO, FDA |
| Type | Operating Light |
| Certification | CE, ISO13485 |
| LCD Display | With LCD Display |
| Medical Device Regulatory Type | Type 2 |
| Rated Voltage of Bulb | AC24V |
| Transport Package | Export Carton |
| Origin | China Zhejiang |
| Illuminance | Main lamp≥ 120000Lx supple mentary lamp≥ 50000Lx50000Lx50000Lx |
| Color temperature | 4000± 500Kmn; 500Kmn; 500K |
| Main voltage | AC220V ± 10% 50Hz10% 50Hz10% 50Hz |
| Rated voltage of bulb | AC24V |
| Input power | 500VA |
| Rated power of bulb | 425W |
