| Llluminance (Lux) | 80000~150000 |
| Color temperature (K) | 4000± 500smn; 500smn; 500 |
| Size of light field(mm) | 160_ 280 |
| Illuminance depth( mm) | ≥ 700 700 700 |
| Brightness adjustment | 8-stage continuous light adjustment. |
| Total irradiance | 426W/m²²sup2;² |
| the ratio between irradiance and illuminance | ≤ 3.3mw/ m² lx² lx2; lx² lx |
| Colour reduction index | 94 |
| power supply voltage | _ 220V/50Hz |
| Input power (w) | 200 |
| 24V bulb power(w)24v | 150 |
| automatic shift of main bulb and satellite bulb | √√radic;√ |
| Lowest height of installation | 2900mm |