| Model NO. | 118-6 |
| Remote Control | With Remote Control |
| Certification | RoHS, CE |
| Power Type | Electric |
| Battery Capacity | 2000mAh |
| Working Time | 1 Hour |
| Surface Material | PU + Mesh Fabric |
| Trademark | SH |
| Specification | 40*7.5*20 cm |
| HS Code | 9019101000 |
| Heating Mode | Electric Heating |
| Heating | With Heating |
| Function | Keep Fit |
| Kneading Rollers | 8 |
| Charging Time | 3 Hours |
| Car and Home Adapter | Yes |
| Certificates | Ce |
| Transport Package | 6PCS/CTN |
| Origin | Fujian |
Main Features for Battery Operated Shiatsu Neck and Back Whole Body Massager:
- External cover materials: PU + mesh material
- Similar to human shiatsu mechanism with 8 rotation balls to alleviate stress or fatigue on
Neck &shoulders, back, legs or feet and bring unprecedented comfort or relaxation;tion;tion;
- Elegant silicon control panel easy to operate;
- Two direction option for massage;
- Soothing heat therapy: ON/OFF;
- Auto shut off in 15 minutes;
- Comes with home adapter 12VDC 1.5A and car adapter;
- Smart design with armrest sleeves for convenient use even when working on laptop;
- For car and home use.
- 3x2000mAH Lithium rechargeable batteries, charge 4 hours for 1.5~2 hours use.
Product Photos: 


Packing & Tech Info:Info:Info:
| Battery Capacity: | 2000mAH |
| Battery Working Time: | 1 hour |
| Rated Voltage: | 12v DC |
| Rated Power: | 24w |
| Package Size: | 56.5x39.5x44cm |
| Qty. per Ctn.: | 10 pieces / carton |
| CBM for one bed: | 0.1 |
| 20', 40' Qty.: | 3150, 6480, 7440pieces |
| Certificates: | CE |