| Model NO. | THR-OBT004 |
| Customized | Customized |
| Material | Stainless Steel |
| OEM | Available |
| Material Type | PP Top and Coated Steel Frame |
| Condition | New |
| Usage | Bed Side |
| Specification | 900*450*800-1300mm |
| Color | White |
| Folded | Unfolded |
| Size | 900*450*800-1300mm |
| Factory Location | 2 Hours Away From Shanghai |
| Seater | Single |
| Type | Hospital Furniture |
| Trademark | THR |
| Origin | China Jiangsu |
| Overall dimensions | W900mm x D450mm x H800-1, 300m |
| ABS plastic tray and apron on pedestal, easy to clean/sterilize | |
| Imported built-in special coil spring mechanism permits easily one-hand height adjustment. The main point uses the controller to operate the bed reliably. | |
| The high bearing load/strong structure is reliable. More than 45kg load is sustained on the suspended side. |
