
| Model NO. | THR-OBT003 |
| Type | Hospital Furniture |
| Using Ambient | Hospital |
| Condition | New |
| Dimension of Top Board | 900L* 450W |
| Frame | Steel Powder Coated |
| Brakes | 2 |
| Warranty | One Year |
| Color | White |
| Specification | CE, ISO, TUV |
| Material | ABS |
| Folded | Folded |
| Certification | CE, ISO13485 |
| Over Bed Table | Over Bed Table |
| Height Adjustable | 720~1020 Mm |
| Top Board | ABS Plastic |
| OEM | Available |
| Certificate | CE,ISO |
| Trademark | THR |
| Origin | China |
| Specification | |
| Dimension of Top board: | 900L* 450W |
| Height adjustable: | 720~1020 mm |
| Material | |
| Frame: | Steel powder coated |
| Top Board: | ABS Plastic |
| Features | |
| -With castors for easy moving, 2 with brakes | |
| -Notch on the top board can be used to prevent things going down | |
| -The height is adjustable to suit different condition. | |
| -Simple outlook makes it nice in room | |