| Model NO. | MM-55 |
| Applicable Parts | Shoulder, Back, Neck, Waist, Leg etc |
| Type | Shoulder and Neck Massager |
| Vibration Intensity | Changing The Current Intensity |
| Rated Power | 70 W |
| Package Size | 355*330*140mm |
| Net Weight | 2.4 Kg |
| Specification | Packing Size: 355*330*140mm |
| HS Code | 9019101000 |
| Methods | Vibration and Tapping |
| Brand | Rocago |
| Suitable for | The Elderly, Office Worker, Teacher etc |
| Component | Vibration Spring Leaf |
| Voltage | AC 220 V |
| Gross Weight | 2.8 Kg |
| Trademark | Rocago |
| Origin | Shenzhen. Guangdong |

1. Product Description:
Rocago Neck and Shoulder Tapping Massage Shawl III is a fashionable design, simple operation, powerful professional shawl massager. Based on the human body curve design, it can be different rhythmic beating massage, effectively reduce muscle soreness and stiffness, relieve shoulder pain, remove the shoulder and back fatigue, stimulate acupoints, dredge meridian, comfort your body and mind every time.
2. Features:
Simulation agitating type knocking massage
Accurate and effective neck and shoulder massage
Built-in 1 auto and 18 kinds of manual massage programs
Improve sleep quality, regulate gastrointestinal function, enhance immunity.
Snug hugging design, suitable for multi-parts of body.
3. Specification:
| Power: | 70W |
| Voltage: | AC220V |
| Gross weight: | 2.8Kg |
| Net Weight: | 2.4 Kg |
| Box Size: | 355*330*140mm |
| 20'' GP: | 2100pieces |
| Color Options: | Purple & Brown BrownBrown |
| Warranty: | 1 year |