| Model NO. | JHY-IN |
| Material | Stainless Steel, PTFE |
| Ethylene Oxide Sterilization | Ethylene Oxide Sterilization |
| Group | Adult |
| Medical Device Regulatory Type | Type 2 |
| Working Length | 1600-2400mm |
| Trademark | OEM, OWN BEAND, JIUHONG, ODM |
| Specification | ISO13485, ISO9001, CE0197, CMDCAS |
| HS Code | 9018909010 |
| Type | Disposable Medical Supplies |
| Certification | CE, SGS, FDA, ISO13485, Cmdcas |
| Quality Guarantee Period | Two Years |
| Logo Printing | With Logo Printing |
| O.D | 1.8mm, 2.3mm |
| Needle Size | 19-25g |
| Transport Package | 1PC/Bag |
| Origin | Changzhou, Jiangsu |