| Model NO. | JHY-IN |
| Material | Stainless Steel, PTFE |
| Ethylene Oxide Sterilization | Ethylene Oxide Sterilization |
| Group | Adult |
| Tube Diameter | 1.8mm, 2.3mm |
| Needle Size | 19g&5mm, 22g&5mm, 23G&5mm, 24G&5mm, 25g&5mmG&5mm, 25g&5mmamp;5mmG&5mm, 25g&5mm |
| Endoscope | Gastroscope, Colonoscope |
| Specification | ISO13485, CE0197, CMDCAS |
| HS Code | 9018909010 |
| Type | Disposable Medical Supplies |
| Certification | CE, ISO13485, Cmdcas |
| Quality Guarantee Period | Two Years |
| Logo Printing | Customized |
| Working Length | 1200-3000mm |
| Endoscope Channel | 2.0mm, 2.8mm |
| Trademark | JIUHONG, OEM |
| Origin | Changzhou, Jiangsu |


| Model | O.D.(mm) | Working Length(mm) | Needle Size (Diameter/Length) | Endoscope Channel(mm) |
| JHY-IN-18-120-2205-A | 1.8 | 1200 | 22G, 5mm | ≥≥ge;≥2.0 |
| JHY-IN-18-180-2305-A | 1.8 | 1800 | 23G, 5mm | ≥≥ge;≥2.0 |
| JHY-IN-18-180-2505-A | 1.8 | 1800 | 25G, 5mm | ≥≥ge;≥2.0 |
| JHY-IN-23-180-1905-A | 2.3 | 1800 | 19G, 5mm | ≥≥ge;≥2.8 |
| JHY-IN-23-230-1904-A | 2.3 | 2300 | 19G, 4mm | ≥≥ge;≥2.8 |
| JHY-IN-23-230-2204-A | 2.3 | 2300 | 22G, 4mm | ≥≥ge;≥2.8 |
| JHY-IN-23-230-2205-A | 2.3 | 2300 | 22G, 5mm | ≥≥ge;≥2.8 |