| Model NO. | JHY-IN |
| Material | Plastic |
| Ethylene Oxide Sterilization | Ethylene Oxide Sterilization |
| Group | Adult |
| Color | White |
| O.D | 2.3mm |
| Needle Size | 23G * 4mm |
| Specification | CE ISO CMDCAS |
| HS Code | 90189090 |
| Type | Endoscopic Device |
| Certification | CE, SGS, ISO13485, Cmdcas |
| Quality Guarantee Period | Two Years |
| Logo Printing | With Logo Printing |
| Handle | Single Hand Operation |
| Length | 2300mm |
| Trademark | JIUHONG |
| Origin | China |



| Name | Material | Standard |
| Needle | X5CrNi18-10 | EN10088-1-2005 |
| Inner Tube | PTFE | ISO13000-2005 |
| Injection Handle | ABS | ISO2580-1-2002 |
| Boosting Tube | X5CrNi18-10 | EN10088-1-2005 |
| Front Handle | ABS | ISO2580-1-2002 |
| Protective Sleeve | PEBAX | ISO 1874-2010 |
| Outer Tube | PTFE | ISO13000-2005 |
| Guiding Head | X8CrNiS18-9 | EN10088-1-2005 |
| Model | O.D(mm) | Working Length(mm) | * G(mm)× mmmes; mmmes; mm Needle Size G (mm) & Length(mm)h(mm)h(mm) | Needle Type | Endoscope Channel(mm) |
| JHY-IN-18-180-2505-A | 1.8 | 1800 | 25(0.5)×5times;5times;5 | A | ≥2.0;2.0;2.0 |
| JHY-IN-18-180-2305-A | 1.8 | 1800 | 23(0.6)×5times;5times;5 | A | ≥2.0;2.0;2.0 |
| JHY-IN-18-180-2205-A | 1.8 | 1800 | 22(0.7)×5times;5times;5 | A | ≥2.0;2.0;2.0 |
| JHY-IN-18-260-2205-A | 1.8 | 2600 | 22(0.7)×5times;5times;5 | A | ≥2.0;2.0;2.0 |
| JHY-IN-23-180-2505-A | 2.3 | 1800 | 25(0.5)×5times;5times;5 | A | ≥2.8;2.8;2.8 |
| JHY-IN-23-180-2205-A | 2.3 | 1800 | 22(0.7)×5times;5times;5 | A | ≥2.8;2.8;2.8 |
| JHY-IN-23-180-2005-A | 2.3 | 1800 | 20(0.9)×5times;5times;5 | A | ≥2.8;2.8;2.8 |
| JHY-IN-23-230-2305-A | 2.3 | 2300 | 23(0.6)×5times;5times;5 | A | ≥2.8;2.8;2.8 |
| JHY-IN-23-230-2204-A | 2.3 | 2300 | 22(0.7)×4times;4times;4 | A | ≥2.8;2.8;2.8 |
| JHY-IN-23-230-2205-A | 2.3 | 2300 | 22(0.7)×5times;5times;5 | A | ≥2.8;2.8;2.8 |
| JHY-IN-23-180-2208-A | 2.3 | 2300 | 22(0.7)×8times;8times;8 | A | ≥2.8;2.8;2.8 |
| JHY-IN-23-230-2005-A | 2.3 | 2300 | 20(0.9)×5times;5times;5 | A | ≥2.8;2.8;2.8 |
| JHY-IN-23-260-2205-A | 2.3 | 2600 | 22(0.7)×5times;5times;5 | A | ≥2.8;2.8;2.8 |