| Model NO. | P-C01 |
| Type | Ultrasound Scanner |
| Group | Female |
| Medical Devices Reg./Record No. | 20142230425 |
| Use Range | for All |
| Color | White |
| G.W | 1kg |
| Delivery | 5-7 Working Days After Full Payment |
| Suitable Model | Ysd1200, Ysd1300, etc. |
| Transport Package | in Carton Packing |
| Origin | Chengdu China |
| Classification | Imaging Diagnostic Equipment |
| Certification | CE, SGS, FDA, MSDS, ISO13485 |
| Medical Device Regulatory Type | Type 2 |
| Name | 3.5MHz Convex Probe |
| Warranty | 12 Months |
| OEM | Acceptable |
| Depth | C3 23 Levels (70-225mm, Step=7mm) |
| Payment | T/T, Western Union |
| Trademark | YSD |
| Specification | CE FDA SGS MD ISO 13485 |
| HS Code | 90181210 |


| Models | 3.5MHz Electronic convex array transducer 3.5MHz Electronic micro-convex array transducer 5.0MHz Electronic micro-convex array transducer 6.5MHz Electronic micro-convex array transducer 7.5MHz Electronic linear array transducer 7.5MHz Electronic rectum transducer |
| Optional: | Tablet |
| G.W | 1kg |
| Packing size | Package: 421*280 *92mm |
| Warranty | 12months |
| Delivery Time | in 5- 7 working days after received the payment |

| Main Markets | Total Revenue (%) |
|---|---|
| Africa | 11.00% |
| South America | 10.00% |
| North America | 12.00% |
| Western Europe | 20.00% |
| Domestic Market | 10.00% |
| Mid East | 6.00% |
| Eastern Europe | 7.00% |
| Central America | 5.00% |
| Northern Europe | 4.00% |
| Oceania | 4.00% |
| Southern Europe | 3.00% |
| Eastern Asia | 3.00% |
| Southeast Asia | 3.00% |
| South Asia | 2.00% |


