| Model NO. | P-L01 |
| Type | Ultrasound Scanner |
| Group | Middle-aged and Old |
| Medical Devices Reg./Record No. | 20142230425 |
| Classifications | Image System |
| Use Range | Veterinary |
| Warranty | 12 Months |
| Packing. | Carton Box |
| Optional | Tablet |
| Transport Package | in Carton Packing |
| Origin | China Chengdu |
| Classification | Imaging Diagnostic Equipment |
| Certification | CE, SGS, FDA, MSDS, ISO13485 |
| Medical Device Regulatory Type | Type 2 |
| Name | 6.5MHz/ 7.5MHz Convex Probe |
| Central Frequency | 3.5MHz |
| Manufacture | Yes |
| Color | White |
| G.W | 1kg |
| Trademark | YSD |
| Specification | CE |
| HS Code | 90181210 |


| Mdels | 3.5MHz Electronic convex array transducer 3.5MHz Electronic micro-convex array transducer 5.0MHz Electronic micro-convex array transducer 6.5MHz Electronic micro-convex array transducer 7.5MHz Electronic linear array transducer 7.5MHz Electronic rectum transducer |
| Optional: | Tablet |
| G.W | 1kg |
| Packing size | Package: 421*280 *92mm |
| Warranty | 12months |
| Delivery Time | in 5- 7 working days after received the payment |

| Main Markets | Total Revenue (%) |
|---|---|
| Africa | 11.00% |
| South America | 10.00% |
| North America | 12.00% |
| Western Europe | 20.00% |
| Domestic Market | 10.00% |
| Mid East | 6.00% |
| Eastern Europe | 7.00% |
| Central America | 5.00% |
| Northern Europe | 4.00% |
| Oceania | 4.00% |
| Southern Europe | 3.00% |
| Eastern Asia | 3.00% |
| Southeast Asia | 3.00% |
| South Asia | 2.00% |


