
bargain
add to cartMain Features:
| Display | 2.7 inch HD TFT LCD |
| Lens | One is 120 degree, the other is 68 degree |
| LED Light | 16 LEDs |
| Video Resolution | VGA/ QVGA |
| Video Format | AVI |
| Picture Resolution | 2560 x 720 |
| Picture Format | JPEG |
| Memory | SD card, up to 32GB (not included) |
| Audio | Built-in microphone and speaker |
| Frequency | 50Hz/ 60Hz |
| Connectivity | 1 x Mini USB2.0 port |
| 1 x AV-OUT jack | |
| 1 x SD card slot | |
| Language | English, French, Spanish, Portuguese, German, Italian, Chinese, Japanese, Korean, Turkish |
| Power | Built-in li-ion battery |
| 12/24V car charger | |
| Product Weight | 102 g |
| Package Weight | 0.45 kg |
| Product Size (L x W x H) | 13 x 6 x 3 cm |
| Package Size (L x W x H) | 18 x 13 x 8.5 cm |