1) 720P resolution, 20fps
2) 120 degree lens
3) H. 264 Codec
Specification:
| Image sensor (dual option) | 500W (front) or 120W (rear) |
| Rear camera | resolution 1280x720, D1720*480 |
| Lens angle | 120degree |
| Video resolution | (dual option) HD1280*720, VGA640*480 S/ 30fps 1080P (1920*1080) S/ 20fps |
| Picture resolution | (dual option) 2048*1536 2560*1920 |
| Rear camera | Support 720P |
| GPS track | support |
| Codec | H. 264 |
| GPS track format | MAP |
| Video format | AVI |
| Picture format | JPEG |
| Storage temperature | -30~70 |
| eration temperature | 0~50 |
| Operation humidity | 15-65%RH |
| TF card capacity | Max 32GB |
| Voltage | DC5V |