
bargain
add to cart| Sensor | 5.0MP CMOS |
| Screen | 2.7 inch TFT LCD (960 x 240) |
| Lens | 170 degree wide-angle lens |
| Video Resolution | FHD1080P 1920 x 1080, 1080P 1440 x 1080, 720P 1280 x 720, WVGA 848 x 480, VGA 640 x 480, QVGA 320 x 240 |
| Video Format | AVI |
| Image Resolution | 12M 4032 x 3024, 10M 3648 x 2736, 8M 3264 x 2448, 5M 2592 x 1944. 3M 2048 x 1536, 2MHD 1920 x 1080, 1.3M 1280 x 930, VGA 640 x 480 |
| Image Format | JPEG |
| Storage | TF card (Max 32GB) - NOT included |
| Exposure | -2.0EV - 2.0EV |
| Night Vision | 4 LED light |
| White Balance | Auto / Daylight / Cloudy / Tungsten / Fluorescent |
| G-sensor | OFF / ON |
| ISO | Auto / 100 / 200 / 400 |
| TV Mode | PAL / NTSC |
| Frequency | 50Hz / 60Hz |
| Interface | HDMI / USB 2.0 |
| Power Port | 5V 500mA |
| Battery | Built-in rechargeable battery |
| Language | English / Chinese / French / Spanish / German / Italian / Korean / Japanese / Russian |
| Product Weight | 62 g |
| Package Weight | 0.4 kg |
| Product Size (L x W x H) | 8.3 x 6.5 x 2.0 cm |
| Package Size (L x W x H) | 18.0 x 14.0 x 9.0 cm |