bargain
add to cart| Items | Specifications |
| Imaging sensor | 1/9-inch CMOS |
| Total pixels | 640*480 |
| View angle | 48° |
| Minimum illumination | 0(LED ON) |
| Night vision range | 1.5m |
| Tube diameter | 9 mm |
| Waterproof capacity | IP67 (Only for camera head) |
| LCD screen type | 2.4'' TFT-LCD |
| LCD screen effective pixels | 480*234 |
| Video system | PAL/NTSC |
| Consumption current | 200mA |
| Power supply | 4xAA batteries |
| Dimensions (WxDxH) | 245x83x61(mm) |
| Weight (about) | 380g |
| Operating temperature | -10℃~50℃ |
| Operating humidity | 15%~85%RH |

