20W LED globe bulb with CE, longer life span and colorful strips, more safety with isolate power
add to cart
- LED drivers based on 5 years life time, good EMI and high efficiency
- PF value is from 0.9 to 0.99
- Use all LED chips for lights from Taiwan originally
- Develop and make most of light housings mould by ourselves
- With better competitive prices and stable quality
- Make all the covers of LED lights by Mitsubishi plastic material
- Make sure all the covers have better light transmittance than normal plastic material
- Has 7-piece Panasonic high-speed SMT machine and finish all SMT tooling in our factory
- Excellent heat-dissipation performance
- OEM and ODM lighting products
| GB200 |
| Input Voltage | 100 to 240V AC |
| Power | 20W |
| Luminous Flux | 1600 to 1800lm |
| LED Quantity | 68 pieces |
| CCT | 3000K 4500K 6000K |
| Base Type | E26 E27 |
| Life Span | 40,000Hours |
| Housing | PC |
| Power Factor | ﹥0.9 |
| Housing Color | Optional |
| Dimension | Φ120 x D210mm |