5W E27 LED Globe Bulb, 85-90lm/W, with CE/EMC/RoHS, 300° Angle, Light Transmittance Above 95%
add to cart
- High quality LED drivers based on 5 years lifespan
- Good EMI and high efficiency
- PF value: 0.9-0.99
- Use all LED chips for lights from Taiwan originally
- Develop and make most of light housings mould by ourselves
- With better competitive prices and stable quality
- Make all the covers of LED lights by Mitsubishi plastic material
- Make sure all the covers have better light transmittance than normal plastic material
- With 7pcs Panasonic high-speed SMT machine and finish all SMT tooling in our factory
- Excellent heat-dissipation performance
- OEM and ODM lighting products
| GB050B |
| Input voltage | AC 100-240V |
| Power | 5W |
| Luminous flux | 400-425lm |
| LED quantity | 1pc COB |
| CCT | 3000K, 4500K, 6000K |
| Base type | E26/E27 |
| Lifespan | 40000 hours |
| Housing | Aluminum+PC |
| Dimension | Φ60xD108mm |