
Features:
1.The machine is applied to on-line top labeling. 2.The advanced human interface operating system,with a touch screen.Operate easily.
3.Parameter setting,labeling speed,labeling count are clear at a glance in screen.
4.The separated clutch makes the strain more balanced ,it ensures accurate labeling.
5.It can link to product line for labeling.easy to move for any line.
6.air suction to label can improve the pricise and speed.
Parameters
| Type | ALB-260 |
| Speed | 1-20m/min |
| Accuracy | ±1mm |
| Label width | 10-120mm |
| Label inner diameter | φ76.2mm |
| Label outer diameter | MAXφ330mm |
| Power | 220V/50Hz 0.5K |
| Size | L 800*W700*L1500(mm) |
| Weight | 100Kg |


