
Features:
1.The machine is applied to on-line top labeling. 2.The advanced human interface operating system,with a touch screen.Operate easily.
3.Parameter setting,labeling speed,labeling count are clear at a glance in screen.
4.The separated clutch makes the strain more balanced ,it ensures accurate labeling.
5.It can link to product line for labeling.easy to move for any line.
Parameters
| Type | ALB-230 |
| Speed | 1-20m/min |
| Accuracy | ±1mm |
| Label width | 10-120mm |
| Label inner diameter | φ76.2mm |
| Label outer diameter | MAXφ330mm |
| Power | 220V/50Hz 0.5K |
| Size | L 800*W700*L1500(mm) |
| Weight | 100Kg |


