
Features:
1.The machine is applied to cosmetics, food, electronics, medicine, etc. in top labeling.
2.The advanced human interface operating system, with a touch screen. 3.Parameter setting, labeling speed, labeling count are clear at a glance in screen.
4.The separated clutch makes the strain more balanced ,it ensures accurate labeling.
5.The labeling head can be adjusted simply.
Parameters :
| type | ALB-220 |
| Speed | 1-30m/min |
| Accuracy | ±1mm |
| Label width | 10- 190mm |
| Label inner diameter | φ76.2mm |
| Label outer diameter | MAXφ330mm |
| Power | 220V/50Hz 1.0KW |
| Size | L 1500*W800*L1450(mm) |


