| Item | YZ-HS03009B |
| LED Power | 9W |
| LED Drive Model | Build-out constant current driver |
| Lamp Luminous Flux | 990lm |
| Working Temperatures | -20- 45°C |
| Beam Angle | 30~120° |
| Color Temperature | 2700K-6500K |
| Size | D162*71mm |
| Hole Size | 140mm |
| Guard Level | IP44 |
| Lifespan | ﹥50000 hours |
| Warranty | 3 years |

