Non-waterproof CCT adjustable flexible LED strips
add to cart
- Advantages:
- 100% of the lamps will be tested and keep lighting for 12 hours to test its reliability
- We have our own SMT machine, welding machine and injection machine
- Fast delivery time
- Samples can be ready in 3-7 days once payment received and 7-15 days for large order
- Packing is strong and nice looking
- High efficiency
- Adopt Epistar bland
- Warranty: 2 years
- Certification: CE
- RoHS Directive-compliant
| Part number | ST3528N60 |
| LED | SMD3528 |
| Quantity | 300-LED |
| Colors | WW to PW (2500-6500K) |
| Voltage | 12V DC |
| Power | 72W |
| IP rank | IP20 |
| Remark | 5M/reel |