Features: 1Multi light mode: Inside light on, outside light on, dual light on, outside single color change, outside light fade, outside light flash, brightness adjust.
2Long life span more than 30,000hrs.
3Easy installation, no need maintenance.
4.85% Energy-saving and environment-friendly.
5Super bright white inside light + soft outside light.
6. The light mode can be adjusted by remote control or by switching power on/off.
Product advantage: 1Thick aluminum cooling structure light shell, excellent heat dissipation, ensuring long-life LED circuit and use.
2.180 degree lighting, ideal substitute for traditional incandescent tube or downlight.
3.3 years warranty
4Lamp power can be selected according to the actual situation
The voltage that: 1Accepted worldwide normal power supply (85V-264V), constant currentIC control, general voltage fluctuations (the voltage difference between dayand night are large) Without prejudice to the LED brightness, brightness andensures a constant chip temperature ;
2with open load, short circuitprotection, output overvoltage protection, current ripple characteristics, andthe approximate DC output current, no light flash phenomenon;
3after isolation, without danger to the earth after level voltage,output voltage can be equal to the input voltage or an input voltage range cancontain, do not pose a threat to humans, wide voltage performance is very good.
Recommended applications: Applications: landscape lighting/architectural lighting/entertainment lighting/restaurants/hotels/ambient lighting/art galleries.
Perfect for meeting room, store, super market, office, store, exhibition, dance halls, bars, kitchen, parlor, bedroom use and other lighting and decoration.
| Tem type | 3+3W 6+3W 12+6W 18+6W |
| SMD type | 2835 4014SMD |
| Input voltage | AC 100-265V |
| Beam angle | 120degree |
| Quantity | 1pcs |
| LED service lifespan | ﹥ 50,000 hours |
| Lamp light effect | 90-100lm/w |
| Warranty | 3years |
| CRI: Ra | ﹥80 |
| Install | embedding |
| Is dimmable | NO |
| Operation temperature | -40 - 55°C |
| power factor | PF﹥95% |
| Material | Acrylic |