
Product Description
Fire strong light siren PW-125
| Operating Temperature | -10~+55C |
| Humiduty | ≤95%RH |
| Working VOL | DC20~DC30V |
| Working current | 95mA |
| Flash Intensity | ≥1.2WS |
| Flash Cycle | ﹤2.0S |
| Max warning volume | ≥100dB |
| Flasher Life | ≥30000 Time |
| Warning tones resource | Police car, Fire truck, Ambulance |
| Size | 160*128*54mm |
Please contact with us for more information, welcome to establish business relationship with our company.
Ningbo Hi-Tech Park Peasway Electronic Technology Co., Ltd.
Tel: +86-574-87529750 Fax: +86-574-87529751
ADD: No. 66 Jinteng Road, Wuxiang Industry Zone, Yinzhou District, Ningbo, Zhejiang, China 315111