Product Details |
Product Name | Natural Stone Bracelet |
Brand | None |
| Product Category | Bracelet |
| Item Model Number | SS-A005 |
| Product Size | Diameter:60mm |
| Product Stone Material | Green Aventurine & Rose Quartz & Tourmaline & Amethyst & Red Agate & Garnet & India Agate & Red Sea Caral & Citrine Crystal & Aquamerine ,etc Citrine Crystal & Aquamerine ,etc ,etc |
| Product Weight | 13g/pcs |
| Product Chain | None |
| Product Packing | OPP bag |
| After Packing Weight | about 23g/pcs |
| Product Metal | Copper |
| Product Metal Color | Plated silver |
Size And Material Describe
Red Jasper | Rhodonite |
White Turquoise | Picture stone |
Unakite | Watermelon Red |
Red Aventurine | labradorite |
Red Sea Caral | Snowflake obsidian |
Blue Sand | Lapis Lazuli |
Red Agate | Blue Turquoise |
Tiger's Eyes Eye | Gold Sand |
Turquoise | India Agate |
Morganite | Fluorite |
Citrine Crystal | Olivine |
Amethyst | Rose Quartz |
Aquamarine | Garnet |





